Sonomed

Firma Sonomed od początku swojej działalności, tj. od 1989 roku projektuje i produkuje aparaty dopplerowskie do nieinwazyjnej diagnostyki medycznej. Aktualnie oferowane wyroby przedstawiamy w zakładce Wyroby. Pomagamy także w obrocie używanymi przyrządami naszej produkcji. Ofertę aparatury dopplerowskiej uzupełnia ultrasonograficzny detektor do zatok firmy Oriola – Sinuscan, którego już czwartą generację oferujemy jako dystrybutor w Polsce. Jako przedstawiciel szwajcarskiej firmy Signal-Processing oferujemy przeznaczony do zastosowań badawczych i przemysłowych system Dopplera wielobramkowego.

Sonomed jest dystrybutorem na terenie Polski podzespołów piezoceramicznych do najbardziej wymagających zastosowań, produkowanych przez duńską firmę Ferroperm Piezo (obecnie Meggitt). Tą część oferty prezentujemy w zakładce Dystrybucja.

Sonomed produkuje bardzo szeroką gamę głowic ultradźwiękowych w oparciu o materiały piezoceramiczne Ferroperm.

Oferujemy sondy standardowe do naszych aparatów, wykonujemy również warianty na specjalne lub nietypowe zamówienia dostosowane do jednostkowych potrzeb, do zastosowań badawczych i naukowych. Zapewniamy także sondy (jako części zamienne) do wszystkich starszych wyrobów Sonomedu. Niezależnie produkujemy też sondy i podzespoły sond ultradźwiękowych stosowanych w najrozmaitszych obszarach – zarówno wyrobów medycznych jak i przemysłowych. Podzespoły urządzeń ultradźwiękowych dostarczamy także innym producentom aparatury (jako OEM). Aparatura dopplerowska Sonomedu jest też stosowana w weterynarii – wyłącznym dystrybutorem (na świat) produkowanego przez nas Dopplera VetBP i jego wariantów jest francuska firma ManoMedical.

Przedsiębiorstwo Wdrożeniowo-Produkcyjne Sonomed Sp. z o. o. powstało w Warszawie pod koniec 1989 roku z inicjatywy Instytutu Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk (IPPT PAN) – do dzisiaj udziałowca Sonomedu.

W Instytucie od wielu lat rozwijane są badania nad metodami ultradźwiękowymi i dopplerowskimi. Od momentu powstania firmy ich wyniki wdrażane były do produkcji, zapewniając urządzeniom oferowanym przez nasze Przedsiębiorstwo ciągłą modernizację oraz wysoki stopień innowacyjności.

         Dyplom IZTECH

 


Historia

Pierwszym wyrobem wprowadzonym do produkcji był Doppler do diagnostyki naczyń wewnątrzczaszkowych. W chwili jego pojawienia się na naszym rynku było to urządzenie unikalne, w Polsce dostępne jedynie w nielicznych wiodących placówkach. Koniecznym było więc położenie dużego nacisku w działaniach firmy na promocję tej techniki badania i na szkolenie użytkowników. Szybko uzupełniono oferowany aparat o sondę do naczyń obwodowych zapewniając bardziej kompleksową diagnostykę. Kolejne wersje aparatu znalazły bardzo wielu nabywców wśród prywatnych i publicznych placówek medycznych także w ramach centralnych zakupów ze środków Ministerstwa Zdrowia.

Drugim produktem był aparat z „przeciwnego bieguna” – bardzo prosty i dostępny kieszonkowy detektor przepływu MD4. Przyjęte przy jego opracowaniu założenia sprawiły, że po ponad dwudziestu latach jego produkcji wprowadzone unowocześnienia wynikają jedynie z postępu w technologii i elektronice. Zachowano początkowo wybraną formę i koncepcję.

Kolejnym urządzeniem dopplerowskim jakie pojawiło się w ofercie był przepływomierz przenośny zasilany akumulatorowo, z wyświetlaczem i drukarką termiczną – oznaczony UD48. Jego zasadnicze zastosowanie do diagnostyki naczyń obwodowych poszerzono w jednym z wariantów o wspomaganie zabiegów laparoskopowych. Prostszą, bardziej dostępną wersją (także dzięki możliwości konfiguracji) przyrządu UD48 był aparat VENO. Obecnie oferowany kolejny model Dopplera do diagnostyki naczyniowej to UD48V.
Do oceny przepływu krwi w bardzo małych naczyniach opracowano Doppler bardzo wysokiej częstotliwości (20 MHz), który był produkowany pod nazwą ENDOFLOW. Jego funkcję z powodzeniem przejął aparat VENO w wersji 16MHz.
Jedyny w rodzinie wyrobów przyrząd przeznaczony do zastosowań poza obszarem naczyniowym to Doppler położniczy – detektor tętna płodu FEDO. Projekt ten ze względu na mnogość wyrobów na rynku detektorów z założenia łączył wysoką jakość z unikalnym i oryginalnym wzornictwem i funkcjonalnością.

Przez szereg lat Sonomed projektował i produkował moduły dopplerowskie do aparatów ultrasonograficznych dla firmy Echoson, dostarczał elementy aparatury ultradźwiękowej do różnych zastosowań w innych wyrobach końcowych. Ważnym elementem jest w ofercie jest opracowywanie i kontraktowa produkcja specjalistycznych głowic ultradźwiękowych.

W ramach projektów badawczych zrealizowano między innymi system dopplerowski zintegrowany z monitorowaniem wieloparametrowym dla potrzeb neurochirurgii, cyfrowy system dopplerowski do diagnostyki przezczaszkowej oraz wdrożono akustocerebrograf. Udział w projektach B+R jest ważnym elementem w działalności firmy. Wraz z partnerami naukowymi i przemysłowymi występujemy z wnioskami o granty i aktywnie uczestniczymy w realizacji projektów.

Sonomed opracował i zastosował system zarządzania jakością oparty na normie EN ISO 13485 certyfikowany przez DNV w zakresie projektowania produkcji i serwisu nieinwazyjnej ultradźwiękowej aparatury diagnostycznej. Zgodnie z krajowymi oraz międzynarodowymi wymogami wyroby medyczne oznaczone są znakiem CE. Od 2017 roku firma jest również członkiem Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii.

Od roku 2020 nadzór nad certyfikacją wyrobów medycznych oraz systemu jakości przejął TUV Nord Polska

                                                    

DNV ISO DNV CETansition to Presafe NoticeFull Quality Assurance System Certificate

Kontakt

 • Sonomed Sp. z o.o.
  Przedsiębiorstwo Wdrożeniowo-Produkcyjne
  02-118 Warszawa ul. Pruszkowska 4d

  NIP 118-00-29-418
  REGON 001404900
  Nr KRS: 0000080012, Sąd Rejonowy dla M. St. w W-wie, XII Wydz.Gospodarczy
  Kapitał zakładowy: 50 000PLN
  Rejestracja GIOŚ: E0000760W

  Konto:
  Alior Bank SA
  Dla PLN: 82 2490 0005 0000 4530 8096 6543
  Dla EUR: PL 06 2490 0005 0000 4600 3882 7381,
  SWIFT: ALBPPLPW

 • tel.: +48 22 654 15 06
  fax: +48 22 654 15 07

 • biuro@sonomed.com.pl

  Informacje o przetwarzaniu danych osobowych

  UWAGA: Formularz kontaktowy współpracuje tylko z wybranymi witrynami. W przypadku braku odpowiedzi ze strony przedsiębiorstwa w ciągu 24 godzin, prosimy o kontakt pod adresem: biuro@sonomed.com.pl

Odwiedź naszą stronę na Facebooku

Formularz kontaktowy

Wszystkie pola są wymagane