Podzespoły piezoceramiczne Ferroperm Piezo

Sonomed jest dystrybutorem  w Polsce  elementów  piezoceramicznych firmy  Ferroperm. Doradzamy przy ich doborze i pomagamy w wyodrębnieniu najlepszego rozwiązania do zadanej aplikacji. Na życzenie pomagamy w wyborze częstotliwości, rozmiarów, typu materiału czy kształtu. Zgodnie z filozofią firmy Ferroperm odbywa się to w zakresie nie wymagającym wnikania w szczegóły technologiczne i konstrukcyjne ze względu na możliwość zaopatrzenia firm, których wyroby finalne konkurują na rynku. Oferujemy także montaż podzespołów lub wyrób kompletnych głowic w oparciu o materiały piezoceramiczne Ferroperm.

Ferroperm jest duńską firmą (obecnie  wchodzącą w skład koncernu CTS Corporation) specjalizującą się w produkcji wysokiej jakości piezoceramiki – podzespołów mających szerokie i różnorodne zastosowania. Wyroby takie można spotkać w miernikach przyspieszenia, czujnikach przemysłowych opartych o ultradźwięki, przepływomierzach (krwi, wody), drukarkach atramentowych, systemach alarmowych, skanerach medycznych i urządzeniach do terapii ultradźwiękowej, spawarkach i drążarkach ultradźwiękowych, mikropozycjonerach.

W czujnikach następuje zamiana siły, ciśnienia lub przyspieszenia na sygnał elektryczny. W pozycjonerach ultradźwiękowych wykorzystywane jest odkształcenie piezoceramiki pod wpływem napięcia do uzyskania niezwykle precyzyjnych przemieszczeń w zakresie mikrometrów. W generatorach akustycznych przetwornik piezoceramiczny może dostarczać fal ultradźwiękowych a przetworniki dużej mocy stosowane są przy wierceniu lub lutowaniu czy do stymulacji procesów chemicznych. Piezoceramika znajduje też zastosowanie w przetwarzaniu sygnałów jako ultradźwiękowe nadajniki i odbiorniki. Takie przetworniki grają kluczową rolę w sonarach do lokalizacji lub pomiarów odległości, w badaniach nieniszczących czy medycznej aparaturze diagnostycznej.

Z założenia elementy piezoelektryczne wykonywane są przez Ferroperm na indywidualne zamówienia po określeniu szczegółów aplikacji i wymagań obejmujących: kształt, wymiary, częstotliwość, typ materiału i elektrod. Najbardziej typowe elementy (pojawiające się najczęściej w zamówieniach) można znaleźć wśród wyrobów gotowych lub w dostępnych w ciągu najdalej dwóch tygodni od zamówienia. Dla takich elementów typowych mniejsze są też minimalne ilości w zamówieniu.

Kontakt

 • Sonomed Sp. z o.o.
  Przedsiębiorstwo Wdrożeniowo-Produkcyjne
  02-118 Warszawa ul. Pruszkowska 4d

  NIP 118-00-29-418
  REGON 001404900
  Nr KRS: 0000080012, Sąd Rejonowy dla M. St. w W-wie, XII Wydz.Gospodarczy
  Kapitał zakładowy: 50 000PLN
  Rejestracja GIOŚ: E0000760W

  Konto:
  Alior Bank SA
  Dla PLN: 82 2490 0005 0000 4530 8096 6543
  Dla EUR: PL 06 2490 0005 0000 4600 3882 7381,
  SWIFT: ALBPPLPW

 • tel.: +48 22 654 15 06
  fax: +48 22 654 15 07

 • biuro@sonomed.com.pl

  Informacje o przetwarzaniu danych osobowych

  UWAGA: Formularz kontaktowy współpracuje tylko z wybranymi witrynami. W przypadku braku odpowiedzi ze strony przedsiębiorstwa w ciągu 24 godzin, prosimy o kontakt pod adresem: biuro@sonomed.com.pl

Odwiedź naszą stronę na Facebooku

Formularz kontaktowy

Wszystkie pola są wymagane